Obok czerwonych, piętrowych autobusów, charakterystyczne czarne taksówki, są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Londynu. Stanowią wizytówkę turystyczną miasta i wciąż cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających metropolię gości. Hackney Carriage, bo tak brzmi oficjalna nazwa tego urokliwego środka transportu- nazywanego potocznie Black Cab lub London Taxi- nawiązuje do wynajmowanych powozów, które niegdyś były pierwowzorem dzisiejszych taksówek.

Obecnie w stolicy Anglii, zarejestrowanych jest około 22 tysięcy Black Cabs. Turyści najczęściej mogą spotkać je na dedykowanych ku temu postojach bądź złapać w czasie jazdy- wystarczy machnąć ręką. Rzadko, ale zdarza się, że taksówki zmieniają swój kolor.

Zazwyczaj są to sytuację wymuszone marketingiem lub oficjalnymi uroczystościami. Jednak jeśli chce się poczuć pełnię atmosfery Londynu, zdecydowanie warto postawić w tej kwestii na czerń. Kształt pozostaje niezmienny. Sytuacja wygląda inaczej, w kontekście marki auta. Przeważnie jest to Austin, choć coraz częściej można spotkać też Hackney Carriage z logo Mercedesa czy Peugeot.

Warto wspomnieć również o tym, że nie każdy może zostać kierowcą takiej taksówki. Samo prawo jazdy nie wystarczy. Przyszli kierowcy Black Cabs, muszą zdać specjalny egzamin z znajomości topografii miasta, z uwzględnieniem atrakcji turystycznych i istotnych obiektów. Dzieje się tak nie bez powodu, w końcu czerń zobowiązuje.