Coraz więcej osób zamiast komunikacją miejską, czy samochodem, decyduje się na wybór roweru. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie posiada wiele zalet:

  • wpływa korzystnie na zdrowie – zwłaszcza prowadząc siedzący tryb życia, każda dodatkowa aktywność pozwala zachować odpowiednią masę ciała i minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób w przyszłości.
  • zmniejsza emisję gazów cieplarnianych – w obliczu kryzysu klimatycznego, zamiana samochodu na rower jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, które możemy wybrać.
  • pozwala uniknąć korków – zarówno rano, jak i po południu miasta zatrzymują się nawet na kilka godzin. Rower pozwala ominąć zakorkowane ulice i szybciej dotrzeć do celu, dzięki czemu oszczędza się czas, który można przeznaczyć na rozwijanie swoich zainteresowań, albo kontakt z najbliższymi.
  • ułatwia oszczędzanie pieniędzy – wybierając rower, w ciągu roku możliwe jest zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy. Komunikacja miejska wymaga zakupu biletów, a utrzymanie samochodu, to nie tylko koszty paliwa, ale też ubezpieczenia, przeglądów i ewentualnych napraw.