Jeszcze przed kilkoma laty hulajnogi elektryczna uchodziły za sprzęt dość niszowy. Jednak dziś w wielu polskich miastach stały się one prawdziwą alternatywą nie tylko dla samochodów, ale także rowerów czy komunikacji zbiorowej. Co doprowadziło do tak dynamicznego rozwoju akurat tego środka transportu osobistego?
Ekologia – mniej spalin, czystsze powietrze
Coraz większa świadomość ekologiczna zaowocowała chętnym przesiadaniem się na pojazdy niegenerująca dodatkowych zanieczyszczeń. Bezgłośne, zajmujące małe miejsce hulajnogi elektryczne wydają się, więc realną alternatywą w zatłoczonych, pełnych spalin miastach.
Radość z każdej podróży
Coś, o czym często zapominamy stojąc w korkach jest to, iż podróż może sprawiać nam autentyczną frajdę. Uciekające kilometry, chłodny powiew w letni dzień i poczucie wolność to wszystko zyskujemy przesiadając się na hulajnogi elektryczne.
Koszty? Jakie koszty?
Komu z nas nie zdarzyło się narzekać na wciąż rosnące koszty paliwa czy podnoszenie cen komunikacji miejskiej? A jak sprawa ma się w sytuacji korzystania z E-hulajnogi? W zależności od wielkości modelu, na który się zdecydujemy koszt naładowania jej do pełna waha się zwykle pomiędzy 10 na 20 groszy. Tak naładowana hulajnoga bez trudu pokona dystans około 30 km, co w praktyce daje koszt rzędu 45gr za każde 100km podróży.
Szybciej i wygodniej
Nie bez znaczenia pozostaje także wygoda użytkowania. Niewielki rozmiar oraz niska waga pozwalają zabrać ją wygodnie do domu lub biura. Przestajemy martwić się wówczas o miejsca parkingowe czy korki umożliwiające nam swobodny przejazd.